tiny house

TINY HOUSE NEDİR?

 

TINY HOUSE NEDİR?

Tiny House nedir? 

Tiny house ; küçük ev demektir.

Biz prefabrik (ön üretimli) bir kabine de, 1+1 tek katlı bir eve de , apartman dairesine de "tiny house" diyebilirken; tekerlekli küçük evlere - karavan - motokaravan - çekme karavan için de "tiny house" tamlamasını kullanmaktayız.

İşin teknik tanımlamasından "tiny house akımı" na geçiş yapacak olursak; geçmişe gitmemiz gerekir.

Kısaca değinelim; 1920'li yıllarda başlayan karavan üretimi, 2. Dünya savaşı ile sekteye uğramış ve oldukça yavaşlamıştır.

Soğuk Savaşın ardından karavan sektörüne yeni bir soluk gelmiş ve tüm dünyada karavancılık / kampçılık yayılmaya başlamıştır. Ülkemizde de 1970'li yıllarda kampçılığın çok moda olduğunu bilmekteyiz.

Bununla birlikte 2000'li yılların başında dünyanın çeşitli yerlerinde başta Amerika'da başlayan ekonomik krizin hızlı yayılışı insanların minimalizme yönelmesine sebep olmuştur. Sektör ve bireyler ev görünümlü karavanlar ya da küçük sabit evler üretmeye başlamışlardır. "Do it yourself" Türkçe anlamı ile "gecekondu " mantığı ile üretimler dikkat çekmiştir. 

Casa Lokomotif ise 2019 yıl başında tamamen arsalara çözüm olarak, bir oda ile bir çok manzara prensibi ile hayata geçmiş mobil küçük evler şirketidir. Pdesgn Mimarlık tarafından önce 2 tasarım tiny house karavan modeli ile piyasaya sürülen ürünlerimiz, şuanda 750kg altı ve 750 kg üzeri olmak üzere iki ana başlıkta 10'un üzerinde modele sahiptir.

 

Son kullanıcının mimarlık hizmetlerine kolaylıkla ulaşabildiği, insan ergonomisini deneyimlediği, çevreye duyarlı bir yaşam sürdüğü, arsayı bozmadığı, enerjisini güneş panelleri ile güneşten sağladığı, gri suyu ile bahçesini suladığı bu kompakt ve sürdürülebilir sistem ev konforu / formu ile standart karavanlardan ayrılır.

 

İç mekan mobilyalarının kişiye özel tasarlanabildiği bu taşınabilir & çekilebilir evler asgari 30 yıl ömürlüdür. 

 

Pdesgn Mimarlık uygun arsalar konusunda danışmanlık da vermektedir. Arsanın karakteristiği ve iklimine uygun yeni tasarımlar da üretmektedir.

 

Casa Lokomotif ürünlerinde yazın mekanik iklimlendirme / klima ihtiyacı duyulmaz. Kışın ise gereğinden fazla ısıtma ihtiyacı duyulmaz.

Daha fazlasını deneyimlemek için hemen sipariş verin.

Modeller sayfamızda yer alan başlangıç fiyatlarımız ihtiyacınıza yönelik olarak belirlenecek elektrik, mekanik ve mobilya donanım paketleri ile teklif ediliyor. 

Kişiye özel olarak üretilen tinyhouse modellerimizde sınırsız kişiselleştirme opsiyonu sunulmaktadır.

#tekerlekliev #mobilev #mobilevler #tekerleklievler #tinyhouse #mobiletinyhouse

Tiny House Casa Lokomotif Pellini loft full off grid modeli Türkiye'nin ilk gezen otel odası konseptidir. Pdesgn Mimarlık tarafından tasarlanan ürün turizm işletmesinin siparişi ile üretilmiştir. Tasarım sahibi yüksek mimar Pelin Düştegör'dür.
Türkiye'nin ilk güneş enerjili mobil tiny house (tekerlekli küçük evi) 2019 model çekme karavan ruhsatlı Casa Lokomotif pellini modelidir.

MERKEZ OFİSİMİZ

Adres: Sinanpaşa mahallesi Süleyman Seba caddesi F1 Blok no:14/5 Beşiktaş / İstanbul - Türkiye 34353

Telefon: +90 212 9823869

Email:  info@casalokomotif.com

E-katalog

ÇALIŞMA SAATLERİ

HİZMETLERİMİZ

Ptesi - Cuma: 9am - 6pm

Cumartesi: 9am - 1pm
 

Sayfamıza Abone Olun

  • Beyaz YouTube Simgesi
  • Beyaz Heyecan Simge
  • Facebook
  • Instagram

Sosyal Medyada bizi takip edin.

© 2021 by Casa Lokomotif