Ara
  • Yüksek Mimar Pelin Düştegör

Dikkat Çeken Tiny House Casa Lokomotif

Yeterince dikkat çekici bir tiny house yazısı yazacağıma ve Casa Lokomotif'ten bahsedeceğime emin olabilirsiniz.

Şimdi başlıyorum.

Geçen yılın başından beri, Şubat 01 2019'dan bahsediyorum, Casa Lokomotif markasının doğması ve emeklemeye başlaması ile başlayan müthiş ilgi tüm hızıyla sürüyor.

Geçen yıl ilk doğumumuzda insanları gecekondu yaşantısına özendirmeyin diyen ünlü tıp insanları olmuştu. İnanın bir mimar olarak hiç içerlememiştim. Çünkü bu işin doğaya ve insana yüzde yüz faydalı olduğuna emindim.

Bugün gelen talepleriniz üzerine standart paketlerimizin bazılarından güneş enerjisi sistemini çıkarıp opsiyonel paketlerimize kaydırdık. Neden mi?

Güneş enerjisi denince Türk halkında bir pahalılık korkusu oluşuyor. Nasıl bir korku mekanizmasına sahibiz ki en kıymetli ve önem arz eden konularda kendimize haksızlık ediyoruz. Bence biz çok kıymetliyiz. Ve değerli olan herşeyi de hakediyoruz. Özellikle de doğanın bize sunduğu bütün faydaları hakediyoruz, GÜNEŞ gibi !

Casa Lokomotif Mobil Küçük Evler şirketimi öyle havalı havalı lanse etmek yerine, bizzat içinde kendimin de olduğu kullanıcıları ile beraber herkes gibi bir birey havasında size temas ettirmeye devam ederken güneş enerjisinden bahsetmeye devam edicem. Bu akşam bu yazı vaktimi izninizle bu konuya ayırdım.

Geçen yıl ilk ürünü kendime ürettim, hatta bugün onunla bir arada olmam gerekirdi. Çünkü 13 Temmuz 2019'da bitmiş halde içine yerleşmiştim :) Yani Casa Lokomotif'in ilk ürünü bugün 1 yaşında.

Bu ürünün üzerine 2 adet güneş paneli, 1 adet inverter, 1 adet jel akü takmıştım. Mimarım ya bir de en yüksekten, mesleki geçmişim de çevre dostu işlerle takıntılı olarak gelişti. Üniversitede yüksek lisans yaparken habire bildiriler araştırmalar vs. Beni merak eden google layabilir. Güneş enerjisi muhabbetimden geri kalmak istemiyorum

Yukarıda yazdığım güneş paketine dolar da bugünün rakamlarında değilken 4500 TL para ödemiştim. Ama hepsi iyisinden... Arsam imarlı. İnşaat Ruhsatı alıp inşaat elektriği ile Karavan küçük evimde yaşayabilirdim. Ama bunu değil bedava olanı tercih ettim. Neden mi?

İnşaat ruhsatı almak için bir sürü harç ücretler ile belge bedelleri ödeyecektim Nereye mi? Belediyeye... Bir de inşaat ruhsatının süresi 5 yıl. Sürekli ruhsat yenileme falan yapmam gerekecekti. Bunun yanında esas önemli konu: arsaya suyu da böyle bağlatırdım. Ama cebimden kaç para çıkacaktı size hesabımı söyleyeyim. Nereden biliyorsun diyeceksiniz: PDESGN.COM mimarlık ofisimizde bu işlerle meşgulüz. Yaklaşık 75Bin TL mertebelerinde bir proje tasdik harçları, evrak onayları vb. ile bedel ödeyerek arsaya su ve elektrik alabilirdim. Ama aklımı başıma topladım ve elektriğimi güneşe bağladım.

Şimdi pazarlıklarımızı yaparken deneyimlerime ve anlatımlarıma daha çok itimat etmenizi beklerim.

Sevgiyle kalın ve bu özgür hayata kavuşmak için bir an önce tanışalım.


#tinyhousetürkiye #casalokomotif #tinyhouse #güneşpaneli #çevredostu #doğa #karavan #doğahayatı #kamp #kampçı


125 görüntüleme

Bize Ulaşın

Sinanpaşa Mah. Süleyman Seba Cad. Akaretler F1 Blok No: 14/5 Beşiktaş / İstanbul - Türkiye

info@casalokomotif.com

+90 212 9823869 

Sabit Ürünlerimiz için : www.casaprefabrik.com

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Instagram